Czyszczenie wyników Google z niepochlebnych opinii

Przychodzi czasami taki dzień gdy wpisując w Google nazwę naszej firmy lub swoje imię i nazwisko, znajdujemy linki do stron z niepochlebnymi a czasami wręcz kłamliwymi i szkalującymi nas opiniami. Co w takiej sytuacji zrobić?

Negatywne opinie o Firmie czy produktach bardzo niekorzystnie wpływają na wizerunek i potrafią znacząco utrudnić działalność. Warto więc zadbać o ten pozytywny wizerunek, zwłaszcza, że interenet dla większości Użytkowników staje się pierwszym źródłem informacji.

W jaki sposób się to odbywa?

W teorii to bardzo proste.
Wykorzystujemy fakt, że Użytkownicy zwykle nie wychodzą poza pierwszą stronę z wynikami wyszukiwania, a poza trzydziestkę to już chyba tylko "prawdziwi archiwiści" ;-)
Wystarczy więc, że przed stroną na której znajdują się niepochlebne wpisy, znajdą się inne strony na których te wpisy będą pozytywne lub przynajmniej neutralne.
Zamieniamy więc niepochlebne opinie na strony które budują nasz pozytywny wizerunek.

To takie proste?

Proste tylko pozornie.
Po pierwsze to stronę z niepochlebnymi opiniami należy zepchnąć przynajmniej o dziesięć pozycji w dół, a najlepiej to o trzydzieści. Wtedy prawdopodobieństwo, że ktoś na nią trafi jest bardzo małe.
Po drugie to strony i informacje które znajdą się na początku nie mogą być szablonowe, sztuczne. Użytkownicy szybko się zorientują i wtedy dopiero zaczynają "kopać głęboko" ;-)
Wszystko musi więc wyglądać zupełnie naturalnie.

Czy to jest tzw. depozycjonowanie?

Raczej nie. Depozycjonowanie to obniżanie pozycji witryny poprzez jej szkodzenie przy użyciu technik Black Seo. Przykładowo do technik Black Seo można zaliczyć np. masowe kopiowanie treści witryny, linkowanie ze stron tzw. "złego sąsiedztwa", itp... To nie są legalne działania i ja ich nie stosuję tym bardziej że w stosunku do mocnych stron o długim stażu w sieci techniki te nie zawsze są skuteczne.
Moim zdaniem zamiast szkodzić jakiejś witrynie która zawiera niepochlebne wpisy, lepiej "dowartościować" inne witryny z pozytywnymi informacjami tak aby znalazły się wyżej.

Czy to zgodne z prawem?

Oczywiście. Nie robię nic zabronionego, nie kasuję wpisów, nie włamuję się na fora, nikogo i do niczego nie zmuszam. Wszystko w granicach prawa.

Czy to etyczne?

Sam sobie odpowiedz na to pytanie ;-)
To jest tak samo etyczne jak pozycjonowanie. Zawsze jest to sztuczne wpływanie na wyniki wyszukiwania, ale codziennie robi to tysiące właścicieli witryn i pozycjonerów ;-)

Nie prościej napisać do administratora forum z prośbą o usunięcie wpisów?

Możesz próbować, czemu nie ;-)
Z doświadczenia wiem jednak, że administratorzy raczej nie usuwają tego typu wpisów jeżeli wyraźnie nie naruszają prawa powołując się na wolność wyrażania opinii. Można wynająć kancelarię prawną ale to proces długotrwały, ponadto część for dyskusyjnych znajduje się na zagranicznych serwerach co znacząco utrudnia działania prawne.
Inną kwestią jest to, że nawet jeżeli administrator usunie niepochlebne wpisy to prawdopodobnie za kilka dni znów się pojawią na tej stronie lub na innej. To taka walka z wiatrakami ;-)

Jak długo czeka się na efekty?

To trudna odpowiedź i zależy od kilku czynników. Nie da się wiążąco odpowiedzieć bez znajomości konkretnego miejsca w sieci oraz hasła/frazy.
Po pierwsze zależy to od tego gdzie są zamieszczone te niepochlebne wpisy. Jeżeli na niewielkich, niezbyt popularnych i niezbyt mocnych forach to raczej szybko się z tym uporam. Jeżeli jednak są to mocne fora jak np. Gazety to niestety może to trwać kilka tygodni lub wręcz miesięcy.
Po drugie to kwestia jak bardzo komuś kto zamieścił wpisy zależy na tym by były widoczne i jaką ma wiedzę w temacie pozycjonowania. Zwykle jest tak, że autor pod wpływem emocji zamieszcza niepochlebny wpis i po kilku dniach zapomina o tym. Wtedy można to zepchnąć.
Jeżeli jednak autor wpisu będzie go "pielęgnował", a dodatkowo posiada wiedzę na temat pozycjonowania to może być ciężko usunąć takie wpisy lub wymagany nakład pracy spowoduje nieopłacalność tego typu działań.
Na pocieszenie mogę tylko dodać, że nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem i jak do tej pory to każdy wpis udało się zepchnąć w dół.

Są jeszcze dodatkowe korzyści?

Tak, chciałbym tutaj podkreślić, że takie działania wspierają pożądany wizerunek a dodatkowo zabezpieczają nas na przyszłość przed podobnymi, niekorzystnymi wpisami. Kilkadziesiąt pozytywnych wpisów blokuje przedostanie się na widoczne pozycje wpisów niekorzystnych, nawet jeżeli pojawią się na innych forach.

Ze swej strony gwarantuję skuteczność oraz pełną dyskrecję.
Podpisuję i wymagam również podpisania klauzuli poufności.

Zadzwoń lub napisz do mnie, jeżeli chcesz usunąć niepochlebne opinie o sobie, swojej Firmie lub produkcie z wyszukiwarki Google, podając frazę oraz adres forum.

Ostatnia zmiana: 3.11.2012

Oferta pozycjonowania stron

Czy chciałbyś znacząco zwiększyć ilość użytkowników na swojej stronie?
Czy chciałbyś aby Twoją stronę odwiedzali w większości użytkownicy zainteresowani oferowanymi przez Ciebie usługami i produktami?
Jeżeli tak, to zapamiętaj magiczne słowa: Pozycjonowanie stron. » więcej

Kontakt

tel.: 531 253-970

e-mail: seo@dobry-pozycjoner.pl

» chcesz o coś zapytać?

Wszelkie prawa autorskie do materiałów zastrzeżone. Niniejsza strona ma charakter wyłącznie informacyjny.