White Seo oraz Black Seo

Rozwój technik pozycjonowania stron doprowadził do powstania wielu niezdefiniowanych pojęć, które każdy rozumie po swojemu. White Seo oraz Black Seo to okreśnie na dozwolone i niedozwolone techniki pozycjonowania stron.

Mówiąc o dozwolonych czy niedozwolonych technikach pozycjonowania, nie mamy na myśli zagadnien prawnych lecz wytyczne Google. Dodajmy jeszcze, że te wytyczne nie zawsze idą w parze z faktycznymi działaniami, czego widocznym przykładem są systemy wymiany linków tzw. swl-e. Google niby je zwalcza od kilku lat ale wszyscy widzą, że mają się dobrze i w rękach doświadczonego pozycjonera są sprawnym narzędziem.

Próba zdefiniowania White Seo i Black Seo

Najprościej należało by przyjąć, że White Seo i Black Seo to działania polecane lub zdecydowanie odradzane przez Google. Problem w tym, że te działania czasami ciężko odróżnić.
Pierwszy przykład. Google zezwala na wzajemne linkowanie stron o podobnej tematyce, zabraniając jednocześnie kupowania i sprzedawania linków. Nobla jednak temu kto odróżni czy link na stronie "jest gratis" czy został kupiony. Pomijam oczywiście typowe strony zapleczowe niskiej jakości gdzie nie trzeba dużej wiedzy żeby zauważyć sztuczność linków. Jednak dobrze zrobione zaplecze nie pozwoli na odróżnienie linku płatnego od bezpłatnego.
Zdarza się nawet, że strona zapleczowa, zbudowana tylko aby pozyskać linki, znajduje się wyżej w wynikach wyszukiwania od stron firmowych.

Inny przykład. Google dopuszcza zamieszczanie wpisów i komentarzy na forach tematycznych z linkiem do naszej strony gdzie Użytkownicy mogą znaleźć więcej interesujących ich materiałów. No dobrze, ale jak odróżnić wpisy White Seo czyli "klepane ręcznie" przez Użytkownika, od wpisów Black Seo zamieszczanych przez automaty co jest przez Google zwalczane.

White Seo

- dobra optymalizacja strony;
- prawidłowe linkowanie wewnętrzne;
- mapa strony;
- wymiana linkami ze stron o podobnej tematyce;
- dodanie strony do wartościowych katalogów;
- wpisy o komentarze na forach tematycznych z linkiem do naszej strony.

Black Seo

- sztuczne upychanie słów kluczowych;
- kupowanie i sprzedawanie linków;
- sztuczne generowanie mało wartościowych stron, tzw. zaplecza;
- sztuczne generowanie setek/tysięcy profili na forach dyskusyjnych;
- automatyczne generowanie treści;
- cloaking, czyli przedstawianie robotowi wyszukiwarki innej treści niż widzą ją użytkownicy.


Ostatnia zmiana: 3.11.2012

Oferta pozycjonowania stron

Czy chciałbyś znacząco zwiększyć ilość użytkowników na swojej stronie?
Czy chciałbyś aby Twoją stronę odwiedzali w większości użytkownicy zainteresowani oferowanymi przez Ciebie usługami i produktami?
Jeżeli tak, to zapamiętaj magiczne słowa: Pozycjonowanie stron. » więcej

Kontakt

tel.: 531 253-970

e-mail: seo@dobry-pozycjoner.pl

» chcesz o coś zapytać?

Wszelkie prawa autorskie do materiałów zastrzeżone. Niniejsza strona ma charakter wyłącznie informacyjny.